W maju jednym z najczęściej poruszanych tematów są Pierwsze Komunie Święte. Wiele lokali jest rezerwowanych na 2-3 lata wcześniej, gdy nie jest jeszcze znany ostateczny termin mszy, na której przyjmowany będzie sakrament. Jest to czas, gdy prawie wszyscy dziewięciolatkowie mierzą się z podobnymi wyzwaniami. Oni i ich rodzice stają przed kolejnymi decyzjami – w co ma się ubrać dziecko, gdzie zorganizować imprezę, załatwić fotografa, zorganizować zaproszenia. Jak sprawić, aby te chwile były niezapomniane, impreza spełniała oczekiwania, a zaproszenia olśniewające? Przede wszystkim ważna jest troska o szczegóły, bo to one składają się na całokształt całego przedsięwzięcia.

Jak wybrać zaproszenia? Wiadomo, że jest to bardzo specyficzna okazja, która kojarzy się ze stonowanymi barwami z dużą przewagą bieli. Takie też powinno być samo zaproszenie – delikatne i eleganckie. Jeżeli zawierać ma kolory, najlepiej aby były one pastelowe. Krzykliwe barwy warto zachować na inne okazje. W naszych realizacjach znajdują się przykładowe zaproszenia na komunię dla chłopca (zaproszenie ALBA) lub dla dziewczynki (zaproszenie SUKIENKA). Warto, aby zaproszenia zawierały elementy ściśle nawiązujące do samej uroczystości. Wewnątrz zaproszenia poza tekstem i szczegółami uroczystości można zamieścić mapkę dojazdu lub zdjęcie dziecka.

Zaproszenia należy wręczyć odpowiednio wcześniej, aby umożliwić gościom swobodne zarezerwowanie terminu i przygotowanie się do samej uroczystości – najlepiej minimum miesiąc przed. Dlatego czas, w którym powinniśmy już ich szukać przypada na luty-marzec. Dobry plan pozwoli nam z radością zorganizować uroczystość i nie dać się zaskoczyć przeciwnościom losu.

Dlaczego warto przykładać wagę do zaproszenia? Samo w sobie stanowi ono cudowną pamiątkę po uroczystości, która w archiwum domowym wraz ze zdjęciami będzie dopełniać wspomnienia. Ważne jest jednak to, aby w wyborze uczestniczyło dziecko, to w końcu jego uroczystość i warto, aby czuło, że ma wpływ na jej organizację.