Branża ślubna w Polsce rozwija się w zaskakującym tempie doganiając zachodnie trendy zza oceanu.  Nie wystarczy przygotować piękne przyjęcie, ale takie, które na długo pozostanie w pamięci jego uczestników. Pary młode szukające innowacyjnych rozwiązań zaczynają odbiegać od tradycyjnych imprez w kierunku czegoś bardziej oryginalnego. Tym sposobem coraz popularniejsze w kraju stają się tzw. wesela tematyczne, których narracja opiera się na motywie przewodnim całej uroczystości.

Motywów przewodnich jest całe mnóstwo, Najczęściej jest to coś co odzwierciedla wspólne pasje pary młodej, ale może być także związane z ich ulubionym bohaterem, filmem, książką, miejscem itp. Najważniejsze by stanowiło cząstkę ich samych w tak szczególnym dla nich dniu. Modne stają się wesela w stylu meksykańskim, łowickim, hawajskim, ale nie brak takich par, które zechcą wpleść w dzień ślubu elementy pokerowe.

Tutaj diabeł tkwi w szczegółach! Wszystko jest  dokładnie do siebie dopasowane. Do wybranego motywu dobiera się całą rzeszę dodatków – przez zaproszenia, winietki, plan stołów, podziękowania dla gości po wystrój sali, jedzenie czy specjalnie dobraną muzykę. Inaczej będzie na weselu w stylu hawajskim a jeszcze inaczej w klimacie rockowym.  Często tematyka przyjęcia może mieć tez odzwierciedlenie w strojach Pary Młodej ale także i gości, gdzie prosi się uczestników o założenie kreacji w danym kolorze lub np obdarowuje gadżetem typu naszyjnik z hawajskich kwiatów czy też przypinki z motywem przewodnim imprezy. Możliwości jakie daje nam obecnie technika są bardzo duże – nic nie stoi na przeszkodzie aby zamówić personalizowane wielkoformatowe gadżety jak np. wielkie karty do gry, znaki karciane, personalizowane litery, figury. Dla par, które w atrakcjach weselnych uwzględniają fotobudkę proponujemy personalizowane tło do zdjęć – czy to w palmy pod stylizacje karaibsko-hawajskie, czy łowickie koguciki czy karciane motywy do wesel w stylu pokerowym. Pamiętajmy, że nadanie tematu wesele pojawia się już w samych zaproszeniach – inaczej będą prezentowały się takie dla pary, która kocha podróże, inaczej dla fascynatów Harrego Pottera.

Idąc za zaproszeniami pojawiają się winietki i numery stołów. Tutaj podobnie jak w wypadku tych pierwszych można puścić wodzę fantazji – mogą być stylizowane na bilety do teatru, karty do gry, wkładane w owoce jak w wypadku wesel vintage czy też mocowane w brylanciki w przypadku imprez w stylu hollywoodzkim. Plany stołów jako pierwszy element, który napotykają gości przed wejściem na salę mogą być zarówno na lustrach, gałązkach drzew gdy robimy przyjęcie w stylu krainy elfów, czy też tradycyjnych ramach z elementami graficznymi charakterystycznymi dla danego motywu przewodniego. Zwieńczeniem wesela tematycznego jest mały podarek, który otrzymują goście w prezencie od pary młodej. To on ma być miłym wspomnieniem udanego przyjęcia, a jeszcze lepiej, że poza wizualną atrakcyjnością będzie użytkowy. Tutaj nie ma ograniczeń – jedynie nasza wyobraźnia. Na weselu w stylu kubańskim można obdarować gości cygarami, pokerowy styl narzuca elementy związane z hazardem jak kostki do gry, personalizowane magnesy z otwieraczami np w kształcie żetonów do gry w pokera czy tez personalizowane karty do gry.

Wesela tematyczne mają swoich zwolenników jak i przeciwników. Wszystko zależy od pomysłowości i odwagi pary młodej. Najważniejsze jest to aby dobrze czuć się oryginalnej ślubnej stylizacji.